Zde je nově založený blog

Únor 2014

Jak vložit CZ titulky do videa s ANG titulky

18. února 2014 v 19:54 Poradna
Jak vložit do videa CZ titulky

Spousta lidí neví jak si poradit a vložit do videa české titulky které jsou v souboru ASS takže je nelze spustit do AVI.
Ale našla jsem způsob jak vložit české titulky do videa.

1. způsob jak vložit české titulky do videa.
České titulky zvlášt si můžete stáhnout na anime.akihabara.cz pak nadále je na uloz.to jsou videa V MKV a proto si musíte stahnout soubor MKV. Nejlépe si stáhnout VLC media player ten vypadá takto:
Pak si ho prostě na instalujete a spustíte v něm film který je právě určen na soubor MKV. Ukázka:

1. V medie kliknete a zmáčknete Open File... a tak vložíte video do tohoto souboru
2. Nahoře máte Audio kliknete objeví se tabulka a jděte na Audio Track kde pokud je to vtom videu obsažené mužete dát v JAP nebo ANG dabingu.
3. Dále Subtitle zde se takhle přidávají titulky kliknete zase se objeví tabulka a kliknete na Add subtitle File... No a zde si potom dáte do videa které chcete titulky vložit.

2. způsob: Jak vložit české titulky do videa
Druhý způsob se týká když na uloz.to nenajdete konkrétní video na MKV a je tam jenom v AVI tak si musíte nainstalovat soubor který převádí video AVI do MKV nejlépe je si nainstalovat soubor MediaCoder 0.8.28 který si stáhnete na stránce stahnout.cz. Vypadá takto:
Nadále ho nainstalujte ale musím vám předem říct že není v češtině tak vám poradím jak ho použit.
1. V ADD si vyberete soubor který chcete převést na jiný
2. V DELETE ho zase vymažete
3. V CONTEINER si vyberete do jakého souboru ho chcete převést. Ale musím říct v tomhle souboru mi nejde převést MKV do AVI na to používám jiný soubor.
4. START zmáčknete a ono se to začně přetahovat do jiného souboru pak vás to za pár minut upozorní že video přetáhnuté.

Tak tahle těmahle spolehlivíma souborama jsem si mohla každé anime skouknout s českýma titulkama doufám že vás to zaujalo a hodně štěstí. Přeju pěkné koukání. Usmívající se

Lovely complex příběh

16. února 2014 v 19:33 Lovely complex
Lovely complex

Příběh je o dívce jménem Risa Koizumi a chlapci jménem Otani Atsushi kteří mají complex ze své výšky. Risa je větší než průměrná japonská dívka a Otani je menší než průměrný japonský kluk. Tihle dva se znali už dávno a stále si dělají samé naschváli i učitel je má za komedianty. Jak čas plyne a víc se poznávají začne si Risa uvědomovat že má Otaniho ráda.Naraku

14. února 2014 v 12:26 Inuyasha
NarakuDémon, který vznikl spojením zkaženého srdce (duše) upáleného bandity Oniguma a nespočtu nižších démonů. Protože s ním nikdo kromě nižších a slabých démonů nechce mít nic společného a on sám není pravý bojovník, spoléhá se na démonické loutky, manipulaci s ostatními postavami a svá vtělení.
Protože byl stvořen z nespočtu malých démonů, dokáže se dělit na více silnějších částí, ale zlo v něm je tak černé, že se jeho inkarnace většinou pokoušejí zabít jako první jeho samotného, ukázkovým příkladem budiž větrná čarodějka Kagura. Naraku je ze své podstaty také polovičním démonem, i když úplně jiným než Inuyasha, jeho cílem je získat Shikon no tama a stát se skutečně mocnou bytostí, proto schraňuje jeho střípky a dokáže s nimi narozdíl od jiných i nápaditě manipulovat.

Kanna

14. února 2014 v 12:23 Inuyasha
KannaKana byla stvořena z prázdnoty. Od Kagury se zásadně liší tím že její duše nesídlí v srdci, ale v malé a hranaté zrcadlové koul, takže nedokáže vnímat bolest ani city. A také stejně jako Kagura si přála být volná.

Kagura

14. února 2014 v 12:21 Inuyasha
KaguraJe dalším z Narakovo vtělení, zajímavé je na ní to, že je celkem chytrá a schopná. Ze všeho nejvíc si přeje být volná, ale Naraku má její srdce, časem přestala být rovnocenným soupeřem i pro Inuyashu. Kagura skrytě obdivuje Sesshoumara a věří, že on jediný dokáže Naraka zničit. Kagura je poměrně oblíbenou postavou, člověku totiž v některých chvílích až nepříjemně připomíná jeho samotného, kolikrát něco dělatnechcete, ale musíte.

Jaken

14. února 2014 v 12:18 Inuyasha
JakenJe nevrlý skřítek v minulosti byl vůdcem jedné skřetí bandy, pak ovšem potkal Sesshoumara, byl unešen jeho mocí a od té doby za Sesshoumarem neustále všude chodí. Ten ho čas od času pěkně potrápí, jednou ho přeseknul Tenseigou jen aby vyzkoušel jestli funguje.

Rin

14. února 2014 v 12:17 Inuyasha
RinRin je malý lidský sirotek, aby přežila musela krást vesničanům jídlo, ti jí za to pravidelně bili a ubližovali. Jednoho dne našla Rin Sesshoumara ležícího po boji s Inuyashou osamoceného v bolestech hluboko v lese. Protože je to moc statečná malá dívka nezalekla se jeho hrozeb ani vzhledu, přinesla mu tu trochu jídla co měla a vůbec se o něj postarala i když nechtěl. O několik dní později byla Rin roztrhána Kógovými vlky načež zemřela. Sesshoumaru nejdřív okamžik váhal, ale pak se rozhodl poprvé ve svém dlouhém životě někoho zachránit, použil Tenseigu a Rin oživil. Od toho okamžiku je pro Rin Sesshoumaru něco jako otec na kterého nedá dopustit.

Sesshoumaru

14. února 2014 v 12:15 Inuyasha
SesshoumaruSesshoumaru je syn Inutaisha a nevlastní starší bratr Inuyashi. Jako takový je "velkým" a hlavně čistokrevným démonem s ohromnou silou, jež jednak zdědil, a za staletí i dále rozšířil. Na počátku příběhu se jeví jako klasická záporná postava nenávidějící Inuyashu a neváhající učinit cokoli pro splnění svých cílů.
Postupem času se Sesshoumaru jako charakter vyvíjí a jeho chladné, dobra neschopné srdce pomalu začíná bít i pro druhé. Sesshoumaru je arogantní, odtažitý, ale také nezměrně silný a elegantní.

Kikyo

14. února 2014 v 12:12 Inuyasha
KikyoMocná kněžka znalá bílé magie, která měla před 50 lety opatrovat Shikon no tama. Přestože v to nevěřila, poznala lásku, což se jí stalo osudným. Naraku toho okamžitě využil a postavil Kikyo proti Inuyashovi, ten byl na 50 let uvězněn u magického stromu a Kikyo samotná zemřela. Později v příběhu se pokusí jistá čarodějnice vyvolat Kikyina ducha, aby s jeho pomocí urychlila hledání střípků Shikon no tama. Nenávist, kterou Kikyo chová k tomuto světu, byla však tak strašlivá, že se vrátila ze záhrobí docela, holýma rukama čarodějnici zničila, pokusila se zabít Inuyashu, Kagome, Naraka a pořádně všem zamíchala plány.

Koga

14. února 2014 v 12:09 Inuyasha
KogaVůdce kmene vlčích démonů, beznadějně se zamiloval do Kagome a od té doby nemyslí na nic jiného než jak se s ní oženit. Několikrát jí zachrání život, ale pokaždé když k tomu dojde šílí Inuyasha vzteky a chce toho smradlavého vlka roztrhat na milion kousků, od zachraňování Kagome je tu přece on! Kóga Inuyashu vidí stejně. Kóga se chce pomstít Narakovi za smrt svých druhů a zavděčit se tak Kagome.

Kirara

14. února 2014 v 12:07 Inuyasha
KiraraKiraka je velmi věrná a obětavá zvířecí společnice, která podle náznaků v některých epizodách mohla kdysi patřit legendární kněžce Midoriko, která při svém posledním souboji stvořila Shikon no tama (Drahokam čtyř duší). Její specialitou je létání a veliká odolnost proti ohni, ale to jen pokud se promění z roztomilé kočičky do své velké tygří velikosti.

Shippo

14. února 2014 v 12:01 Inuyasha
Shippo


Tenhle liščí rošťák přišel kvůli střípkům drahokamu o rodinu, naši přátelé se ho ujali a konkrétně Inuyasha díky němu ví co znamená být nohama, ale i hlavou na zemi. Shippo si přeje být silný a odvážný jako Inuyasha, ale je to jen slabý prcek, takže se většinou zmůže jen na útěk pod něčí sukni, ovšem když je jeho rodinná čest v sázce dokáže nasadit některé ze svých podivuhodně směšných bojových taktik.

Sango

14. února 2014 v 11:58 Inuyasha
SangoSango je zabiják démonů, spolu s rodinou se tímhle řemeslem spokojeně živila až do okamžiku kdy Naraka napadlo, že by ji mohl postavit proti Inuyashovi. Sango tak přišla o všechno kromě své věrné ohnivé kočky Kirary. Protože jí nezbyl nikdo kromě bratra jménem Kohaku, kterému Naraku vymyl mozek přidala se k Inuyashovi na cestě za střípky drahokamu čtyř duší. Sango často bojuje sama se sebou, neví jestli má svého bratra zabít nebo ne, konec konců za své strašné činy úplně nemůže.Sango má slabost pro Miroka, ale stydí se k tomu komukoli otevřeně přiznat, ale podle boulí které mu od ní naskáčou pokaždé když flirtuje s nějakou jinou by to už Miroku mohl pomalu začít tušit.

Miroku

14. února 2014 v 11:55 Inuyasha
MirokuMiroku je velmi inteligentní, velmi perverzní mnich s velmi velkou černou dírou v pravé ruce. Větrný tunel jak jí říká (angl. překlad), je prokletí uvalené na jeho rodinu Narakem, pokud ho brzy nezničí stane se s ním to samé co s jeho předky, bude vtažen i se svým okolím sám do sebe. Díky vrozenému zájmu o ženy by jeho početní potomci mohly v budoucnu taky vcucnout půl světa… . Miroku se postupem času zamiluje do Sango, ale zůstat jí úplně věrný by nejspíš nepřežil.

Kagome Higurashi

14. února 2014 v 11:52 Inuyasha
Kagome HigurashiKagome Higurashi je dívka která žije v dnešní době. Je reinkarnací mocné kněžky Kikyo a to vysvětluje její schopnosti.
Jednoho dne Kagome vtáhne démon do studny a tak se ocitne ve feudálním Japonsku. Tam se také setká s Inuyashou. Žije se svou matkou, praštěným dědečkem a bratrem ve starém chrámu poblíž odvěkého stromu. Na začátku příběhu kdy Kagome vlastní drahokam ho ukradne jiný démon. Kagomeninou vinou se drahokam roztříštní na milion kousků a tak se je společně s Inuyashou vydávají hledat. Průběhu cesty a příběhu se Kagome do Inuyashi zamiluje a je ona dokáže vydět střípky drahokamu. Je velmi inteligentní ale pokud dojde na Inuyashovi dny tak prach sprostě řekne (sedni) aby se uklidnil.

Inuyasha

14. února 2014 v 11:38 Inuyasha
Inuyasha


Inuyasha je poloviční démon jeho matka je člověk a jeho otec démon. Jako malý to neměl moc lehké, lidi ho nenáviděli a tak ho vyhnali do lesů, kde byl také snadná kořist pro ostatní démony. Po čase vyrůstal a snažil se najít způsob jak se stát úplným démonem. Jednoho dne narazil na kněžku Kikyo do které se počase zamiloval. Ale jejich lásku využil další poloviční démon který je rozdělil aby se nenáviděli. Kikyo Inuyashu zapečetila ke stromu. Dalšího dne kdy čas plynul uběhlo 50 let a tam ho objevila Kagome Higurashi. Zezačátku jí moc neměl rád ale jak čas plyne postupně si k ní uchovává city. Často vystupuje jako ne příliš inteligentně je také hodně tvrdohlavý a někdy i sobecký, ale i někdy má velmi dobrou stránku.

Inuyasha RECENZE

14. února 2014 v 10:36 Inuyasha

Inuyasha

Žánry: Komedie, démoni, super schopnosti, cestování časem, romantika, shoujo, školní život, boj s meči, akční, fantasy
Typ: Anime
Vše začalo v nové době kdy mladá dívka Kagome Higurashi bydlela se svou matkou, bratrem a jejím dědečkem u svatyně. Jednoho dne se Kagome dostane skrz studnu do feudálního Japonska a tam se také potká s Inuyashou (polovičním démonem) který byl zapečetěný ke stromu 50 let, kněžkou Kykio. Toho dne se probudí, samozřejmě půjde po Kagome která měla u sebe drahokam čtyř duší. Ale pak když Kagome unesou bandité a budou chtít drahokam sebere ho démon a tím se mu zvětší jeho síla. Kagomeninou vinou se drahokam roztříští na milion kousků po celém světě. A tak začíná velká výprava za střípky drahokamu, na své cestě potkají spousty přátel.
HODNOCENÍ:
Co k tomuhle anime dodat na první pohled jsem se zamilovala do Inuyashi. Anime mě tak strašně nadchlo. Bylo asi čtvrté anime, když nepočítám pokémony, které jsem shlédla. Moc pěkné prostředí. Nechybí ani vtipné momenty.

Zde je video z Inuyashi

O anime

14. února 2014 v 10:15 Anime
Zde vám povím něco o Anime.

Anime jsou kreslené nebo ve 3D filmy a seriály. Často spousta anime pochází z Japonska.
Já podle mého názoru mám radši anime, protože se u nich více zasmějete než u normálních filmů. :D
Tenhle blog jsem vytvořila pro ty kteří rádi koukají na anime jako já.